Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet – dzień 2

• 0
  • 458 Obejrzeń

Mecz nr 1:

DHC Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 29:35 (17:17)

Zespoły dobrze się znają, ponieważ na co dzień grają w czesko-słowackiej ekstraklasie – MOL Lidze. Być może to właśnie dzięki temu kibice mogli oglądać niezwykle wyrównaną pierwszą część spotkania. Choć momentami zawodniczkom Iuventy udawało się zbudować niewielkie prowadzenie, drużyna z Ostrawy odrabiała każdą stratę. Ostatecznie, zawodniczki zeszły na przerwę przy stanie 17:17.

Zdecydowanie inaczej wyglądała natomiast druga połowa, w której lepiej od początku spisywała się Iuventa. Stopniowo budowaną przewagę utrzymała do ostatniego gwizdka i wygrała mecz 29:35.

DHC Sokol Poruba: Hřebejková – Kučerová,  Ulmanova 4, Rajová 3, Polášková 8, Michalíková 5, Bestová 3, Desortová 5, Rajová 1, Salašová, Prašivková.

Iuventa Michalovce: Naira, Jakubíková, Jablonska – Bobaľ – Štefaniková 5, Holejová 3, Bajčiová 4, Klučková 3, Kohuch 2, Rebičová 5, Abilda 1, Michalcova, Dvorščaková 1, Trúnková 4, Godeč 6, Dulinová 1.

Mecz nr 2:

Suzuki Korona Handball Kielce – Eurobud JKS Jarosław 26:28 (13:17)

W początkowej fazie meczu obydwie drużyny prezentowały równy poziom. Jednak to jarosławiankom z biegiem czasu udało się wyjść na nieznaczne prowadzenie. W okolicach 20. minuty przewaga czarno-niebieskich wzrosła do trzech punktów (9:12). Kielczankom nie pomagały popełniane w ataku błędy, które przełożyły się na ostateczny wynik pierwszej połowy (13:17).

Drugą część meczu od celnie wykonanego rzutu karnego rozpoczęła Magda Balsam,
a jarosławianki kontynuowały skuteczną grę. Przy wyniku 16:21 trener Korony Paweł Tetelewski poprosił o czas. Sytuacja prowadzonej przez niego drużyny uległa poprawie, ale nie wystarczyło to na remis lub zwycięstwo. Eurobud JKS zwyciężył 26:28 i o pierwsze miejsce powalczy z Iuventą Michalovce.

Suzuki Korona Handball Kielce: Hibner, Chodakowska – Rosińska 4,  M. Więckowska 9, Grabarczyk 2, Gliwińska 4, Zygadlewicz, Jasińska 1, Pękala 4, Staszewska 1, Czekala, Młynarska-Papaj, Kędzior 1, Piwowarczyk.

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinovic, KukharchykBalsam 10, Gadzina, Dorsz 2, Mrden 1, Matuszczyk 3, Volovnyk 4, Nestsiaruk 4, Zimny 2, Guziewicz, Strózik, Vukcevic 2.

„Zadanie finansowane ze środków Gminy Miejskiej Jarosław”