Klucz do zwycięstwa? Dobra obrona i szybki kontratak

  • 10 października 2021
  • Eurobud JKS Jarosław
  • Aktualności
  • 0
  • 446 Obejrzeń

Aleksandra Dorsz i Magda Balsam dopiero zaczynają swoją przygodę z reprezentacją Polski. Od początku października przebywają na zgrupowaniu i mają za sobą udany występ w meczu z Litwą.

Z pewnością, Ola na długo zapamięta pierwszy mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy 2022, w którym rzuciła jedną bramkę.

– Dla mnie to był debiut i niesamowite uczucie. To zaszczyt móc reprezentować biało- czerwone barwy. Czułam wsparcie od każdej zawodniczki, od wszystkich, którzy są z nami w kadrze i od osób z naszego klubu, za co jestem wdzięczna.

Podobnie uważa Magda, która mecz z Litwinkami zakończyła z trzema bramkami na swoim koncie.

– Granie w reprezentacji to spełnienie marzeń każdego sportowca. Zawsze z wielką dumą i zaszczytem jeździ się na kadrę. Gra z orzełkiem na piersi jest wielką przyjemnością.

Co do przeciwnika, z jakim reprezentacji Polski przyjdzie zmierzyć się w niedzielę (10 października), zawodniczki również są zgodne. To będzie zdecydowanie cięższy mecz.

Szwajcaria jest trochę bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Litwa. Ma większe zagrożenie rzutem z drugiej linii. Szwajcarki dobrze współpracują z obrotową i dobrze wykorzystują potencjał skrzydłowych. Wiemy, co musimy jeszcze poprawić po meczu z Litwą. Kluczem do zwycięstwa będzie nasza dobra obrona i wyprowadzanie szybkich kontrataków.

 

Szwajcaria – Polska

10 październik, godz. 15:00

AXA Arena (Szwajcaria, Winterthur)

Transmisja: Eurosport 1, Metro TV