Czarno-niebieskie ciągle bez punktów

  • 16 września 2021
  • Eurobud JKS Jarosław
  • Aktualności
  • 0
  • 438 Obejrzeń

Po równym i twardym meczu górą gospodynie. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski wygrywa spotkanie 3. serii 23:21 i zatrzymuje u siebie komplet punktów. Czarno-niebieskie na swoją szansę muszą poczekać do następnej kolejki.

Piotrkowianki zaczęły od dwóch udanych akcji Sylwii Klonowskiej i Joanny Wagi. Zawodniczki z Jarosławia szybko zniwelowały stratę, a gra wyrównała się na tyle, że żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie prowadzenia większego niż bramka lub dwie. Pierwszą połowę meczu finalnie rozstrzygnęły na swoją korzyść gospodynie, a przyczyniła się do tego świetnie dysponowana bramkarka – Karolina Sarnecka.

W drugiej części meczu kibice obydwu zespołów nadal mogli oglądać niezwykle wyrównany i ciekawy pojedynek, szczególnie w elemencie defensywy. Niemalże do końca trudno było wskazać zwycięzcę spotkania. W 54. minucie rzutem na kolejny już remis popisała się Magda Balsam (20:20). Końcowe sześć minut należało jednak do gospodyń. Dwa celne rzuty karne, które dały zawodniczkom z Piotrkowa Trybunalskiego bezcenną w tym momencie meczu przewagę, okazały się być kluczowe w zatrzymaniu pełnej puli punktów. Choć tuż przed ostatnim gwizdkiem w światło bramki trafiła Olivera Vukcevic, czarno-niebieskie nie odrobiły strat. Mecz zakończył się wynikiem 23:21.

MVP: Joanna Waga

Wyróżniona w Eurobud JKS Jarosław: Magda Balsam

 

MKS Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław 23:21 (12:10)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Klonowska 3/1, Waga 5/2, Świerczek 4, Oreszczuk 3, Królikowska 1, Sobecka 1, Jureńczyk 2, Trawczyńska 2, Trbović 2, Grobelna

Rzty karne: 3/4

Kary: 8 min (Klonowska x2, Trbović, Oreszczuk)

 

JKS: Djurasinović, Kukharchyk – Matuszczyk 2, Smolinh 2, Nestsiaruk 2, Balsam 11/3, Kozimur 1, Vukcević 2, Gadzina 1, Volovnyk, Dorsz, Mrden

Rzuty karne: 3/4

Kary: 14 min (Vukcević x2, Matuszczyk, Smolinh, Kozimur x2, Gadzina)