Awans do III rundy w europejskich pucharach. Eurobud JKS Jarosławlepszy od Cabooter HandbaL Venlo

• 15 października 2022
  • Eurobud JKS Jarosław
  • Aktualności
  • 0
  • 36 Obejrzeń

Eurobud JKS Jarosław, po porażce na własnym boisku, musiał odrobić straty i wywieźć z holenderskiej hali zwycięstwo. Tak też się stało. Podopieczne Reidara Moistada pokonały Cabooter HandbaL Venlo 30:36 i zameldowały się w III rundzie EHF European Cup.

Przez pierwszy kwandrans kibice obserwowali zacięte spotkanie i celne wymiany z obu stron. Rzut Katarzyny Kozimur na 7:9 był dla czarno-niebieskich, jak pokazały kolejne minuty meczu, krokiem do przodu. Ze świetnie dysponowaną bramkarką Weroniką Kordowiecką i skutecznymi m.in. Sylwią Matuszczyk, Małgorzatą Trawczyńską i Wiktorią Gliwińską, Eurobud JKS „odskoczył” już w pierwszej połowie na 11:16.

Po przerwie, rzut Aleksandry Dorsz dał jarosławiankom aż siedmiopunktowe prowadzenie (13:10), jednak niesione dopingiem holenderki, ze świetnie dysponowaną Sharon Grummel, nieco zniwelowały dystans bramkowy. Wynik wyglądał dla gospodyń nieco lepiej 21:25. W okolicach 53. minuty piłkarki ręczne z Venlo były jeszcze bliżej dogonienia JKS-u (27:30, rzut Demi Smolenaers). Celne trafienia Lesii Smolinh, Wiktorii Gliwińskiej i Natalii Volovnyk „przypieczętowały” zwycięstwo i awans zespołu z Jarosławia do III rundy EHF European Cup. Mecz zamknęły Sylwia Matuszczyk i Valentina Nestsiaruk (30:36).

Najwięcej bramek w drużynie czarno-niebieskich zapisała na swoim koncie Małgorzata Trawczyńska (7). MVP meczu przyznano Weronice Kordowieckiej (39% skuteczności w bramce).

Cabooter HandbaL Venlo – Eurobud JKS Jarosław 30:36 (11:16)

Cabooter HandbaL Venlo : Buckers, Tacken, Rovers – Steenbakkers 5, Konings, Vaessen, Zijlmans 1, Smolenaers 2, Flipsen, Geurts 1, Heebing, van Katwijk, de Swart 5, Kruijswijk 7, Grummel 9, Beljon.

Eurobud JKS Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka – Dorsz 3, Trawczyńska 7, Matuszczyk 6, Volovnyk 5, Gliwińska 3, Nestsiaruk 3, Mokrzka, Zimny 2, Smolinh 6, Strózik, Kozimur 1.